„W naszym domu” Jodi Picoult - Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi. Nieważne, czy chodzi o zbyt jasne światło, dotyk obcej osoby, szelest zgniatanego papieru, pomarańczowy kolor, czy nieodpowiednią konsystencję płatków śniadaniowych z mlekiem – Jacob potrafi wpaść w furię z byle powodu. Ma też, jak wielu młodych ludzi z zespołem Aspergera, obsesyjne zamiłowanie do jednej, specjalistycznej dziedziny – w jego przypadku jest to analiza kryminalistyczna. Chłopak pojawia się w miejscach, gdzie policja prowadzi śledztwo, instruuje detektywów, co należy robić… a do tego najczęściej ma rację.
Książki tej autorki są zawsze mile widziane na mojej półce. W chwili obecnej zostały mi do skompletowania całości jedynie 3 pozycje. (Hojni dawcy mile widziani!)
„Niebezpieczna gra” Robin Cook - Anatomopatolog Laurie Montgomery powraca do pracy w nowojorskim Inspektoracie Medycyny Sądowej, po tym jak jej malutki synek chory na nowotwór niespodziewanie zdrowieje. Już pierwsza sprawa, którą jej powierzono okazuje się wyjątkowo niebezpieczną zagadką. Co gorsza, jej rozwiązanie nie leży w interesie przestępczych organizacji, powiązanych z sektorem biotechnologicznym. Wbrew sugestiom kolegów i męża, anatomopatologa Jacka Stapletona, Laurie zawzięcie dąży do ujawnienia prawdy. Ci, którzy woleliby pozostać w cieniu, są gotowi zrobić wszystko, by Laurie przestała się interesować sprawą śmierci Satoshiego. Mimo anonimowych gróźb, anatomopatolog kontynuuje swoje dzieło, aż wreszcie groźby zostają spełnione, a ich ofiarą pada jej ukochany syn. Teraz Laurie staje w obliczu dwóch wyzwań: rozwiązania kryminalnej zagadki i ratowania własnego dziecka…
Na powieści autorstwa Robina Cooka miałam ochotę już od bardzo dawna. Cieszę się, że wreszcie będę miała okazję ku temu, by wreszcie zapoznać się z twórczością tego pisarza.
„Wołanie z mroku” Marjorie M. Liu - Strażniczka ludzkości z „Pocałunku łowcy” dla śmiertelnika rzuca na szalę swoją demoniczną moc. Moją skórę okrywają cienie barwy obsydianu – tatuaże obdarzone umysłem, sercem i duszą. W dzień mnie chronią, lecz gdy usłyszą wołanie z mroku, porzucają moje ciało i przybierają swoją prawdziwą postać – postać demonów… Maxine Kiss to ostatnia tropicielka demonów i ostatnia nadzieja współczesnego świata, któremu zagrażają istoty przybywające z ciemności. Zawsze bez reszty oddawała się walce, lecz odkąd w jej samotność wkroczył niezwykły śmiertelnik, odkryła smak namiętności. Teraz przyjdzie jej zaznać strachu o życie mężczyzny, którego pokochała z całej swojej demonicznej duszy. Żeby go ocalić, Maxinemusi zrobić to, co przeraża ją najbardziej: uwolnić swoją potężną mroczną moc…
Lektura bardziej dla rozluźnienia posesyjnego. Czasami warto jest sięgnąć po coś lżejszego, a nuż widelec okaże się jakimś miłym odkryciem. Muszę tylko skombinować pierwszą część tego cyklu.
„Śmierć letnią porą” Mons Kallentoft - W regionie Östergötland panuje rekordowo gorące lato. Wczesnym rankiem zostaje znaleziona zgwałcona czternastoletnia dziewczynka, błąkająca się nago po największym w mieście parku. Nic nie pamięta, więc komisarz Malin Fors i jej kolega Zeke muszą spróbować dotrzeć do rozwiązania zagadki, dysponując niewielką liczbą tropów.
Rodzice innej dziewczyny zgłaszają jej zaginięcie. Wkrótce przy podmiejskim kąpielisku dokonane zostaje straszliwe odkrycie. Linköping nawiedziła śmierć letnią porą. W ciągu kilku ciepłych lipcowych dni sen o lecie przeradza się w koszmar…
Rodzice innej dziewczyny zgłaszają jej zaginięcie. Wkrótce przy podmiejskim kąpielisku dokonane zostaje straszliwe odkrycie. Linköping nawiedziła śmierć letnią porą. W ciągu kilku ciepłych lipcowych dni sen o lecie przeradza się w koszmar…
Owa książka jest dla mnie wielką tajemnicą. Strasznie podoba mi się jej wizerunkowy całokształt. Czy ktoś wie coś na jej temat?
***
Majówka90 ma do sprzedania książkę dr Wiesława Andrukiewicza pt.: "Szlachetny pożytek". Jeśli byłby ktoś nią zainteresowany to zapraszam do odwiedzenia jej strony na Allegro
Niezły stosik :) Czekam na recenzje...
OdpowiedzUsuńOoo nowa książka Jodi Picoult o ile się orientuję, musisz napisać recenzję!
OdpowiedzUsuńKusi mnie książka Judi... Bo gruba i ten zespół Aspergera... Ciekawa dziedzina nauki.
OdpowiedzUsuńMajówka90
Szalejesz!!!!
OdpowiedzUsuńu mnie też Picoult na stosiku :)
OdpowiedzUsuńPiękne okazy :)) Mi jeszcze trochę książek Picoult do kupienia zostało, ale jestem na dobrej drodze:) Pozdrawiam!
OdpowiedzUsuń"W naszym domu" również mam, już nie mogę się doczekać, kiedy znajdę czas na tę książkę. Kusi mocno. :) A Kallentofta mam w planach.
OdpowiedzUsuńMi Kallentoft nie podszedł, ze względu na specyficzny język, którym on się posługuje, ale sama zobaczysz, bo opinie na temat jego książek są podzielone ;)
OdpowiedzUsuńLubię Picoult i Cooka. Fajny stosik.
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa "Niebezpiecznej gry". Uwielbiam thrillery Gerritsen, a słyszałam, że pisze ona w podobnym stylu, co Cook. Czekam na recenzję :)
OdpowiedzUsuńten stos jest rewelacyjny !
OdpowiedzUsuńbo podkradłabym Ci nie jedną, nie dwie a wszystkie 4 książki!
nie zdawałam sobie sprawy że najnowsza j picoult jest taka gruba :) Czekam na recenzję :)
Pytałaś o Śmierć letnią porą. Varia (na blogu od deski do deski) niedawno ją recenzowała :)
rec. przez spory czas "wisiała" jako recenzja tygodnia na nakanapie :)
Pozdrawiam :)
Całkiem ciekawy stosik!:) Ja mam "Ofiarę w środku zimy, ale jakoś jeszcze się do niej nie dogrzebałem, żeby dobrowolnie ją przeczytać;)
OdpowiedzUsuńWidzę, że Amber i Tobie po jednej książce posyła;)
w temacie post nie powinien mieć 04/2011?
OdpowiedzUsuńchyba odruchowo tak ja jak wpisujesz jeszcze starą datę ;)
a Śmierć letnią porą jest naprawdę dobra, choć nie wiem na ile moja opinia może być obiektywna, bo uwielbiam wszelkie skandynawskie twory.
Gratuluje nabytych okazow!
OdpowiedzUsuńŚwietny stosik ;)
OdpowiedzUsuńNajbardziej interesuje mnie książka "W naszym domu".
Wspaniały zestaw! :) I czekam na recenzje :)
OdpowiedzUsuńSuper stosik, chciałabym przeczytać "Wołanie mroku"
OdpowiedzUsuńTo czekam czekam, szczególnie na Cooka :)
OdpowiedzUsuńA czytałaś "Ofiarę w środku zimy"?
OdpowiedzUsuńPicoult chętnie bym Ci ukradła :)
Fajny stosik ;)
Jeszcze nie czytałam ale mam taki zamiar. Zobaczmy, jak przypadnie mi do gustu "Śmierć letnią porą"
OdpowiedzUsuńJodi Picoult zaintrygowała mnie "Świadectwem prawdy" i z pewnością przeczytam jeszcze jakąś jej książkę. Co do reszty - czekam na recenzję ;D
OdpowiedzUsuńFajny stosik, nie mogę się doczekać recenzji
OdpowiedzUsuńZ tego stosiku interesuje mnie szczególnie Jodi Picoult :)
OdpowiedzUsuńOkej, obiecuję sobie, że w lutym przeczytam wreszcie jakąś książkę Picoult, bo się tylko na półce kurzą.
OdpowiedzUsuńŚliczny stos, szczególnie książka Picoult mnie zainteresowała. Nie spodziewałam się, że jest taka gruba. :) Miłego czytania.
OdpowiedzUsuńMam wielką chęć na tą najgrubszą :P
OdpowiedzUsuńPicoult i u mnie zagościła na półce. Cooka polecam, dawno temu namiętnie się nim zaczytywałam. A najbardziej czekam na recenzję 'Śmierci letnią porą'.
OdpowiedzUsuń