sobota, 15 stycznia 2011

Stosik 02/2011


1. "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciech Cejrowski - Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.

Nagroda w konkursie świątecznym u Pabla. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Ci za udostępnienie mi tego egzemplarza. Byłam bardzo ciekawa twórczości Pana Cejrowskiego i teraz, gdy posiadam jego książę na swoim łóżku już nic nie stoi mi na drodze!





2. "Drugie spojrzenie" Jodi Picoult - Comtosook, Vermont, Stany Zjednoczone. Firma deweloperska zamierza wybudować galerię handlową w miejscu pochówku Indian Abenaki. Mimo ich gwałtownych protestów, zaczyna się budowa. W tym samym czasie miasteczko nawiedza seria niewyjaśnionych zdarzeń: z nieba spadają płatki róż, w powietrzu unosi się zapach owoców leśnych, a ziemia zamarza chociaż jest środek lata. Do pracy przystępuje Ross Wakeman, łowca duchów, starający się nawiązać kontakt ze zmarłą narzeczoną, którą wciąż kocha miłością prawdziwą i wierną aż... za grób. Badając paranormalne zjawiska na spornym terenie, Ross poznaje tajemniczą Lię, która na nowo budzi w nim ochotę do życia. Jednak to, co odkrywa Wakeman wykracza daleko poza wszystko, co mógłby sobie wymarzyć zarówno na tym, jak na tamtym świecie.

Książki autorstwa Jodi Picoult uwielbiam ponad wszystko. Posiadam w swoich zbiorach prawie wszystkie powieści pisarki, więc w dalszym ciągu poluję na trzy brakujące. Nie spocznę dopóki nie osiągnę swojego celu, a zapewniam, że naprawdę warto.

3. "Pamiętnik nastolatki" Beata Andrzejczuk - Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom... wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem! Pozdrawiam, Natka.

Mimo, że staram się już nie powracać do tego typu literatury, to dla powieści Pani Beaty postanowiłam zrobić mały wyjątek. Lektura zaintrygowała mnie i nie mogę się doczekać chwili wolnego.



4. "Pamiętnik nastolatki 2" Beata Andrzejczuk
-
Wakacje się skończyły, czas powrócić do szkoły, ale czy wszytko będzie po staremu? Zdecydowanie nie!Nowy rok szkolny oznacza nowe przygody i nowe... kłopoty. Jak zmieniła się Natka? Czy znajdzie odpowiedź na pytania sprzed wakacji? Czy jej dylematy znajdą szczęśliwe rozwiązanie czy może wszystko jeszcze bardziej się zawikła? Natka to dziewczyna taka jak ty, ma takie same rozterki jak ty i twoje koleżanki. Poznaj nowe przygody Natalki.


Podobnie, jak piętro wyżej.



5. "Klub Matek Swatek" Ewa Stec -
Martwisz się, że Twoja córka jeszcze nie ma męża, że Twój syn wciąż jest kawalerem? Zgłoś się do Klubu Matek Swatek - już wkrótce Twoje dziecko "przypadkowo" pozna kilka osób, w których może się zakochać. A z jedną z nich ułoży sobie życie! Beata - matka Anki, ponadtrzydziestoletniej panny - postanawia działać. Korzysta z pomocy Klubu Matek Swatek. Nie wie, że jej córka już w dniu przeprowadzki do nowego mieszkania poznaje dwóch przystojnych mężczyzn. Jeden jest Anką wyraźnie zainteresowany, drugi... jeszcze bardziej. Tylko czy ich intencje są szczere? I czy intrygi Klubu Matek Swatek nie zniszczą rodzących się uczuć?


W tym momencie mówię otwarcie: "Wszystko przez Tajemnicę i jej recenzję!!!"



6. "Malowany ptak" Jerzy Kosiński - Wstrząsający debiut powieściowy zawierający wątki autobiograficzne. Jedna z najgłośniejszych książek ostatniego półwiecza, która przyniosła Kosińskiemu sławę, uznanie oraz miejsce w panteonie najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Utrzymana w konwencji surrealistycznej parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę. Bohaterem jest kilkuletni żydowski chłopiec, który w pierwszych tygodniach II wojny światowej trafia do zapadłej wioski na kresach wschodnich i ściąga na siebie prześladowania prymitywnych, zabobonnych chłopów. Bity i torturowany tuła się po okolicznych lasach i wsiach, będąc świadkiem wciąż nowych okrucieństw i zbrodni. W końcu zło, z którym się styka, staje się jego udziałem.
Po przeczytaniu poprzedniej książki autora, postanowiłam sięgnąć po kolejną. Jestem ciekawa, czy ta lektura zainteresuje mnie w równie wysokim stopniu.


7. "Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat" Cristina de Stefano - Portrety dwudziestu Amerykanek, które nie wiedziały, co to strach przed ryzykiem i przygodą. Miały styl, elegancję, nie brakowało im animuszu i były wiecznie na bakier z konwenansami. Przy całej różnorodności charakterów i osobowości łączyło je jedno: wielki talent i barwne, niepospolite biografie. Wywarły ogromny wpływ na XX-wieczną sztukę, muzykę i nauki ścisłe.

Muszę przyznać, że tej książki jestem ciekawa najbardziej!

16 komentarzy:

  1. Kochana, nie rób sobie półki z biednego laptopika, nieładnie ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny stos :)) Na Picoult też poluję a "Malowanego ptaka" bardzo chcę przeczytać juz od jakiegoś czasu (jest na mojej priorytetowej liście). Pozdrawiam i życzę przyjemnego czytania :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam nadzieję, że Gringo się spodoba:) Stosik fajny, ale zdecydowane nie moje klimaty:) Nic! Spadam do pracy!:) Pozdrawiam sobotnio!:)

    OdpowiedzUsuń
  4. upssssss :) mam tylko nadzieję, że po przeczytaniu wybaczysz mi i powiesz, że było warto. Powiem Ci coś .... zazdroszczę Picoult, ale nie mów nikomu, dobra? :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kurna masz Klub matek...chętnie bym go Ci zwineła :O)

    OdpowiedzUsuń
  6. ach ale cudeńka!
    I Cejrowski i Picoult i Stec!
    zazdroszczę! już grzeszę z samego rana ale co tam, zazdroszczę i kropka.
    :))

    OdpowiedzUsuń
  7. również nie moje klimaty, ale Cejrowski przeczytany ;) Teraz po woli zabieram się za nowe wydanie Podróżnika WC ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Cejrowski genialny :D A stosiku zazdroszczę i czekam niecierpliwie na recenzje :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ciekawy stosik :) Czekam na ich recenzje...

    OdpowiedzUsuń
  10. Super stosik ;) Czekam na recenzje ;)

    OdpowiedzUsuń
  11. No rewelacja, miłego czytania:)) Z tych książek mam tylko Picoult, ale kusi mnie Cejrowski właśnie:)

    OdpowiedzUsuń
  12. Czekam na "Klub Matek Swatek" Ewa Stec oraz "Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat" Cristina de Stefano - szczerze powiedziawszy ciekawią mnie one bardzo...

    OdpowiedzUsuń
  13. i znowu fajne książki ;) a Cejrowskiego uwielbiam :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Och... Zazdroszczę Cejrowskiego, Klubu matek i Kobiet zmieniających świat... ;)

    Miłej lektury ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. "Gringo" i "Klub" już czytałam i były cudne:)
    Ciekawa jestem tych "Niepokornych" więc czekam na recenzję.

    OdpowiedzUsuń
  16. Śliczny stosik. Przyjemnej lektury życzę i czekam na recenzje :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Z miłą chęcią podejmuje dyskusje na temat recenzowanych książek, nie potrzebuje jednak wiadomości, które zawierają w swojej treści adresy Waszych blogów. Każdy taki komentarz będzie przeze mnie usuwany.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy